Bílá peřina 2

13. listopadu 2013 v 18:38 | Roto |  Bílá peřina
Tuhle povídku už dávno jsem psala a někdo podotýkal, že je moc krátká na to, aby se mohla líbit, nebo nelíbit. Každopádně, rozhodla jsem se, že bych pro ty, kterým se má povídka zdála zajímavá, napsala pokračování. Nevím, jestli si vzpomínáte na první část, ale najdete ji tady.

Vánice už ustala a tak se Magie rozhodla, že se vydá hledat bratra a maminku. Natáhla si svoje růžové kozačky s kytičkami oranžové barvy, velký oranžový kabát, červenou čepici a nejteplejší rukavice co našla. Ještě doběhla do kuchyně a vzala si fialový batoh, který dostala k Vánocům od bratra.
Její maminka se nevracela několik hodin a Magii přemohly obavy. Zapískala na border kolíi Tessii, kterou si pořídili před sedmi lety. Tessie se zvedla a začala poskakovat radostí, že se dostane ven. Magie vyšla ven a pečlivě zamkla dům. Sice si sundala rukavice jen na chvíly, ale i za tak krátkou dobu ji znecitlivěly prsty chladem. Spěšně si natáhla rukavice a vykročila směrem k lesu.
Začalo se už stmívat a tak byla vděčná, že si s sebou vzala Tessii. Usmála se, otevřela batoh a hodila jí sušenku. Kráčela směrem k hřebenu, který jí ukázal bratr a o kterém mluvil naposledy. Byla si jistá, že se vydal právě tam. Ohlížela se, jestli nenajde nějaké známky, že by tudy šel bratr, nebo maminka. Nic. Magie se začalo zmocňovat zoufalství. Za hodinu se bude muset vrátit k domovu. Sice má baterku, ale tuto zimu stále sněží a všechno se zdá stejné. Příliš snadno by se mohla ztratit. Podívá se směrem odkud přišla a ozve se strašlivý zvuk. Je to tu, les ožívá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama