Pyramida lží - Prolog

2. února 2014 v 14:11 | Roto |  Moje výtvory
Ahoj. Před nedávnem jsem četla nějakou povídku a dostala jsem nápad a zkusila jsem ho rozpracovat. Tak tady je a doufám, že se bude líbit.

Prolog

Počítám kapky, které padají ze střechy a roztříští se o studenou zem. Drží se kovového okapu ve snaze prodloužit svůj život, ale poté nevyhnutelně padají dolů. Letí vzduchem a čekají na nějaký zázrak. Co když podlaha není skutečná? Co když se nerozstříští? A pak příjde to, co bylo od začátku nevyhnutelné. Dopadnou na zem, kde skončí jejich doufání, jejich přání, jejich prosby.


Každou chvílí přece musí někdo přijít a říct mi, že to všechno, co jsem se dnes dozvěděla, není pravda. Jen pár lidí se dostalo za hranice města a viděli to, co já. Možná o tom někomu povídali. Možná o tom povídali svým rodinám a ty to vyprávěli dalším a dalším lidem. A pak zmizeli jak posluchači, tak vypravěči. A kam se potom poděje pravda? Mysleli si snad, že když odstraní lidi, kteří ji rozdávají, tak jednuduše zmizí? Uteče ze světla a schová se do tmy, kde ji nikdo nenajde? Pokaždé se však najde někdo, kdo pravdu uvidí a poté už ji nedokáže nevidět. Nemůže to vydržet a musí se o ni s někým podělit. A poté se musí bát o svůj ubohý život. Protože pravda je taková, že všemocný systém selhal. Lidé, které vytvořil, začali cítit a rozhodovat se sami. Není jich moc, ale na systém, který nedělá chyby, je jich až příliš. A já se musím sama sebe ptát. Na jaké to jsem straně? Jsem skutečná lidská bytost, nebo jsem vytvořena systémem, hloupým strojem, který ovládá celý můj život. Každý můj krok. Každý jednotlivý nádech a výdech i tlukot mého srdce? Řídím svůj život, dělám svá rozhodnutí, nebo nikdy nebyla moje?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama